конспект уроку українська мова 5 клас словосполучення
Конспект уроку з української мови для 5 класу за темою "Словосполучення. Головне і залежне слово у словосполученні" складено за структурою особистісно орієнтованого уроку. Даний матеріал також розміщено на сайті "Шкільне життя"(за посиланням www.schoollife.org.ua/809-2016/).. Конспект на урок Українська мова скачати.
Конспект уроку для 5 класу з укр мови на тему: Словосполучення. Відмінність словосполучення від слова й речення. Головне й залежне слово в словосполученні. Головне й залежне слово в словосполученні. 5 клас. Українська мова. Зміст. Відеоурок. Конспект уроку. Поширені та непоширені словосполучення. Що не є словосполученням? Синтаксичний розбір словосполучення.
Мета: - навчальна: засвоїти знання про словосполучення, його відмінності від слова і речення; сформувати навички аналізувати словосполучення, правильно використовувати його в мовленні; - розвивальна: розвивати лінгвістичне мислення; - виховна, виховувати увагу до милозвучної української мови. Внутрішньопредметні зв'язки: синтаксис, морфологія, культура мовлення.
Тема уроку: Словосполучення лексичні та фразеологічні (практично). Граматична помилка та її умовне позначення. Мета уроку: поглибити знання учнів про будову словосполучень, сформувати поняття . Міжпредметні зв’язки: українська література, фольклор, образотворче мистецтво. Методична проблема: використання інтерактивних технологій для активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів; ілюстрація «Осінній ліс», картки для учнів із завданням. Хід уроку.
Урок № 17. Тема: Словосполучення. Головне та залежне слова у словосполученні. Мета: дати поняття про словосполучення; формувати вміння утворювати словосполучення та виділяти їх із речень; провести роботу, спрямовану на попередження типових помилок у побудові словосполучень; формувати вміння працювати з підручником, навички аналізу мовних явищ, розвивати логічне мислення, мовлення, увагу, пам’ять. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник, проектор. Хід уроку. І. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання.
Конспект уроку. в 5 класі. «Словосполучення. Відмінність словосполучення від слова, його форми і речення. Головне та залежне слово у словосполученні». Підготувала вчитель української мови та літератури Семез Л.Г. Мета . - виховувати патріотичні почуття через вивчення української мови, поетичне слово. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник, мультимедійна дошка, відеоролик «Осінь», таблиці, малюнки, м’ячик. Словосполучення — це два (чи більше) слів (самостійні частини мови), пов'язаних між собою граматично або за змістом, одне з яких головне, а інші — залежні. Словосполучення відрізняється від слова тим, що точніше, конкретніше називає предмети, дію, чи ознаку.
Автор: Гальчанська Людмила Іванівна Навчальний заклад: Комунальний заклад “Червоноармійська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів” Василівської районної ради Запорізької області Тема. Словосполучення. Головне і залежне слово у словосполученні Мета. Організувати роботу на уроці над засвоєнням даної теми, навчити визначати головне та залежне слова у словосполученні, формувати комунікативну компетентність через розвиток мовлення учнів, інформаційну компетентність через залучення до різних джерел …
Головна » Файли » Плани-конспекти » 5 клас (українська мова). Словосполучення. Головне та залежне слово у словосполученні. Урок №. Тема: Словосполучення. Головне та залежне слово у словосполученні. Мета: ознайомити п’ятикласників з особливостями будови словосполучень; навчити відрізняти словосполучення від слова, його форми, речення, формувати загальнопізнавальні вміння аналізувати будову словосполучень, знаходити головне й залежне слово в словосполученнях, визначати спосіб їхнього морфологічного вираження; розвивати творчі вміння побудови словосполучень. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник, картки. Хід уроку.
Урок з теми Словосполучення. Головне і залежне слово. Відмінність словосполучення від слова і речення. Теоретичні матеріали та завдання Українська мова, 5 клас. МiйКлас — онлайн школа нового покоління.
Урок з української мови для 5 класу. Мета: дати поняття про словосполучення; формувати вміння утворювати словосполучення та виділяти їх із речень; провести роботу, спрямовану на попередження типових помилок у побудові словосполучень; формувати вміння спостерігати та узагальнювати, працювати з підручником, навички аналізу мовних явищ, розвивати логічне мислення, мовлення, увагу, пам’ять; виховувати любов до навчання. Конспект уроку-практикуму з української мови на тему "Словосполучення". Всього коментарів: 0. Увійдіть
Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української мови 8 клас (нова програма). Уроки № 4–5 Тема. Синтаксис. Словосполучення. Будова і типи словосполучень за способами вираження головного слова. Уроки № 4–5 Тема. Синтаксис. Словосполучення. Будова і типи словосполучень за способами вираження головного слова. Види підрядного зв’язку між словами в словосполученні. Складні випадки керування.
Повторення й узагальнення вивченого в 5-му класі з української мови. Словосполучення і речення. Систематизувати знання про словосполучення і речення; відпрацювати навички розрізняти ці дві. Тип уроку: урок повторення, узагальнення і систематизації знань. Міжпредметні зв'язки : українська література (пригодницька повість Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі», історія. І. Організаційний момент . Слово вчителя: Добрий ранок , сонячний ранок!
Автор розробки: 'ондаренко А.Ю. 5 клас. Урок засво'ння нових знань з використанням ІКТ та ейдотехнологі-. Продуктивний урок.. Головне й залежне слово в словосполученні. дата публікації: 05 грудня 2016. Надруковано у: Українська мова. Автор розробки: Бондаренко А.Ю. 5 клас. Урок засвоєння нових знань з використанням ІКТ та ейдотехнології. Продуктивний урок. Анжеліка Юріївна Бондаренко. Подробнее.
Українська мова. Прикладка як різновид означення. Написання непоширених прикладок через дефіс. Прикладки, що беруться в лапки. Значення мови в житті суспільства. Українська мова — державна мова України. Вхідний (діагностичний) контроль. Диктант. Словосполучення лексичні і фразеологічні. Граматична помилка та її умовне позначення. Синтаксичній розбір словосполучення. Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним головним членом. Відповідь на уроках української мови (за даним планом або таблицею) в науковому стилі. Відгук про висловлювання товариша. Складні речення із безсполучниковим і сполучниковим зв’язком.
понеділок, 5 березня 2018 р. Українська мова 5 клас Словосполучення. Речення, його граматична основа.Контрольна робота. І варіант. 1. Словосполучення – це (0,5бала). а) два або більше слів, одне з яких головне, а інше – залежне; б) це кілька слів; в) це два слова. 2. Яке з поданих поєднань слів є словосполученням? (0,5бала). а) земля і небо; б) після уроків; в) настала весна; г) вірна дружба. 3. Не є словосполученням: (0,5бала). а) святковий день; б) настав ранок; в) дружити віддано. 4. Граматична основа речення – це: (0,5бала).
Пропонована розробка уроку створена з метою узагальнити й систематизувати основні відомості про головні і другорядні члени речення, їхню стилістичну роль у зв’язному висловлюванні, сформувати цілісну систему особистісних знань п’ятикласників із теми, структурувати вивчений теоретичний матеріал; удосконалити пунктуаційні вміння й навички, формувати загальнопізнавальні вміння ставити запитання до головних та другорядних членів речення й виділяти їх умовними […] . Головні та другорядні члени речення. Урок з української мови для 5 класу. Автор: Сидоренко Любов Олексіївна. Посада: Учитель української мови та літератури. Інші публікації автора. Вставні слова (словосполучення, речення).
Тип уроку: урок формування компетентностей. Хід уроку. І. Організаційний момент. Доброго дня, шановні п’ятикласники. Записати речення, визначити у них головні члени речення. Надписати усі частини мови. Виписати з кожного речення по одному словосполученню, позначити головне та залежне слово у них. 1. Осінь пахне калиновим гіллям. (Г. Алексеєва). 2. Кленовий листочок до класу влетів ненароком. (Г. Мороз). 3. Одлетіли давно журавлі у південні країни з журбою.
Українська мова, 5 клас. Повторення вивченого. Позначення звуків мовлення на письмі. Барабан марія Володимирівна, вчитель української мови і літератури Люберецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Києво-Бориспільського району. <<ЗАВАНТАЖИТИ>>. Поняття про текст. Відомості з синтаксису і пунктуації. Звертання непоширені й поширені. Убоженко Алла Борисівна, вчитель української мови і літератури Фастівського навчально-виховного комплексу "Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3" Фастівської міської ради. <<ЗАВАНТАЖИТИ>>. Речення. Його граматична основа (підмет і присудок).
Коментарі
Дописати коментар